Viimane postitus

reeglid 8 Palli piljardi reeglid

Image link: https://pixabay.com/photos/billiards-balls-game-1354303/

8 Palli piljard on üks populaarsemaid piljardimängude vorme, mida mängitakse üle maailma nii professionaalsete kui ka harrastajamängijate seas. Selle mängu reeglid on üsna selged ja struktureeritud, kuid siiski pakuvad nad palju põnevaid võimalusi ja väljakutseid. Selles artiklis uurime põhjalikult 8 Palli piljardi reegleid, aidates mõista selle mängu põhialuseid ja nüansse.

Tegemist on tõesti populaarse mänguga. Tihti meeldib see mäng inimestele, kes otsivad hasarti ja meelelahutust. Ühtlasi on kõik head tuntud kasiinomängud sellised, mis pakuvad sarnast kogemust. Küll aga saavad kõik inimesed ise valida, mida nad eelistavad. Sarnaselt kasiinodele tehakse tihti ka piljardis omavahel panuseid. 

Mänguala ja laua seadistamine

8 Palli piljardi mänguala ja laua seadistamine on oluline osa selle mängu ettevalmistamisest. Mänguala peab olema tasane ja sile ning piljardilaud korralikult paigutatud. Enne mängu alustamist tuleb kontrollida, kas kõik pallid on korralikult paigutatud ja laual on piisavalt ruumi mängimiseks. 

Veel tuleb kindlustada, et laua valgustus oleks piisav, et mängijad näeksid selgelt kõiki pallid. Õige mänguala ja laua seadistamine tagab mängu sujuva kulgemise ning aitab vältida võimalikke vaidlusi või probleeme mängu käigus. Täpsemate reeglite jaoks võib alati Eesti Piljardiliidu kodulehelt uurida uuendusi ning muutusi.

Mängu eesmärk ja võidutingimused

8 Palli piljardi mängu eesmärk on mängijal auku saada (lauast välja lükata) kõik oma määratud pallid (ühevärvilised või triibulised) ning seejärel viimane pall, number 8, vastavalt tema määratud valikule. Kui mängija suudab auku saada oma pallid ja viimase palli lauast välja lükata, võidab ta mängu. 

Võidutingimused nõuavad, et mängija lükkaks viimase palli lauast välja ilma, et tema määratud pallid puutuksid kokku teiste pallidega. Kui mängija paneb viimase palli, kuid auku lükatakse ka tema vastaspoolt määratud pallid, siis kaotab ta mängu.

Pallide paigutus ja algus

8 Palli piljardis on pallide paigutus ja algus oluline osa mängu ettevalmistamisest. Laua ühes otsas on kolm ühesugust palli kolmnurkses kujundis, mida tuntakse kui “kildkond”. Teises otsas asuvad teise kategooria pallid – triibulised. Enne mängu alustamist pannakse kaheksa palli raamile, kus on iga värviga nelja palli kogu, ja seejärel valitakse üks mängija, et murda. 

Alguses peab mängija, kes murrab, lüüa valgel pall, üritades murda teisi kuule nii, et see laiali läheks ja kuulid laiali hajuksid. Eriti hea on seis siis, kui suudetakse mõni kuul juba sisse saada. Peale seda saab mängija valida endale sobiva strateegia.

Käigu järjekorra määramine

8 Palli piljardis määratakse käigu järjekord vastavalt sellele, millised pallid on auku löödud. Kui mängija potib õigesti oma määratud pallid (kas triibulised või ühevärvilised), saab ta jätkata oma järjekorra järgmise palli potimisega. Kui mängija potib palli, on tema järgmiseks eesmärgiks potida mõni järgmine pall, järgides samal ajal mängu reegleid ja taktikat. 

Kui mängija rikub reegleid, nagu lööb palli laualt välja või lööb kaaslase määratud palli, antakse käigu õigus vastasele, kes saab seejärel jätkata mängu. Täpselt sama olukorda korratakse olukorras, kui vastane teeb sarnase vea.

Spetsiaalsed reeglid ja olukorrad

Piljardis on mitmeid spetsiaalseid reegleid ja olukordi, mis võivad mängu kulgu mõjutada. Näiteks, kui mängija teeb murdepalli ja tema laud läheb alla, siis on tema vastaspoole käik ja tema saab valida, kas alustada uut mängu või jääda jätkama olemasolevat. 

Samuti võib mängu käigus tekkida olukordi, kus pallid jäävad üksteise taha kinni või lauale tekib mõni ebatavaline olukord. Sellistes olukordades tuleb rakendada spetsiaalseid reegleid, et tagada mängu jätkumine õiglaselt ja korrektselt.